JazzDay Latvia « Starptautiskā džeza diena Latvijā
← Šogad Vēsture: 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024

2014. gadā Latvijā pirmoreiz norisinājās UNESCO atzītā Starptautiskā Džeza diena. Vairākās vietās notika 17 koncerti, tika rīkotas arī tiešās pasākumu translācijas, jam sessions, filmu vakars, džeza nodaļu audzēkņu koncerti un starptautisku meistarklašu atskaites.

Džeza dienā dalību ņēmuši 142 mūziķi un pasākumu kopumā apmeklēja vairāki simti cilvēku, par to tika rakstīts drukātajos un interneta medijos, stāstīts radio un televīzijas raidījumos, ziņās un Latvijas iedzīvotāju ikdienas sarunās.

Šī diena nevarētu notikt bez atsaucības, mīlestības pret džeza žanru un vēlmes dāvināt daļiņas no savām lielām sirdīm. Tas viss nāca no mūziķiem un koncertu vietām, kuras labprāt iesaistījās, draugiem un atbalsītājiem, cilvēkiem, kuri palīdzēja organizatoru komandai īstenot mazus, bet būtiskus uzdevumus. Svētki visai nelielai, bet tik skaistai džeza ģimenei tika veidoti pašu spēkiem, kas padarīja pirmo Džeza dienu vēsturē tuvāku mums pašiem.

Esam kārtējo reizi pārliecinājušies, ka mūsu džeza kopienai ir īpaši plašs potenciāls, kas ir jāveicina un jārāda — pašiem sev un pasaulei. Paldies visiem, kuri palīdzēja, un īpašs paldies ikvienam, kurš ticēja, ka mums izdosies.

Ideja rīkot Latvijā Džeza dienu ir absolūti gaiša ideja, jo mums vajadzētu apzināties, ka ir tāda starptautiskā diena, kas mēģinā pievērst uzmanību šim žanram visā pasaulē.

Pozitīvi, ka šo dienu ir apmeklējuši daudzi cilvēki, kuri ikdienā neiet uz džeza koncertiem, un paguva dzirdēt lielu spektru ar Latvijas mūziķiem.

Visiem, kuri pieskaita sevi pie džeza ģimenes, ir kopīgi jānosvin šie svētki – ir vērts turpināt šo iesākto lietu!

— Inga Bērziņa

Es priecājos, ka mums ir cilvēki, kuri uzņēmušies tādu lielu darbu un uzrīkoja valstī Džeza dienu.

Mēs kā mūziķi tikai priecājamies, ka mūsu koncerti bija apmeklēti.

— Kārlis Vanags

Var redzēt, ka džezs valstī ir nobriedis un attīstās, pasākumi notiek koleģiāli, ar kopības sajūtu un labu atmosfēru.

Pozitīvi, ka daudzi piedalījās un svinēja šos svētkus, tika gūta liela atsaucība no mūziķiem un koncertu vietām; šī diena bija tikai iemesls izveidot daudz jaunus projektus.

Uzteicama ir organizatoru iniciatīva orientēties uz vietējiem spēlētājiem, kuriem šobrīd pietrūkst kvalitatīva menedžmenta. Tā tik turpināt!

Visiem, kuri pieskaita sevi pie džeza ģimenes, ir kopīgi jānosvin šie svētki – ir vērts turpināt šo iesākto lietu!

— Indriķis Veitners

Fotogalerijas